FACEBOOK...
MENU...
małopolska pamieta

Zakończyliśmy trzecią edycję projektu „Małopolska Pamięta”, której tematem przewodnim były skutki propagandy i mowy nienawiści. W tym roku do Oświęcimia przyjechało 270 uczniów z 11 szkół. Odwiedzili oni Miejsce Pamięci Auschwitz - Birkenau i Centrum Żydowskie oraz wzięli udział w wykładach i warsztatach przygotowanych przez Oświęcimski Instytut Praw Człowieka w Bibliotece Galeria Książki.

Głównym celem projektu było wywołanie u uczniów refleksji nad obecną sytuacją w świecie oraz uwrażliwienie ich na przejawy nietolerancji, antysemityzmu, rasizmu oraz ksenofobii. 

Szkoły, które wzięły udział w projekcie:

1.    Zespół Placówek Edukacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczych w Wielkich Drogach oraz Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach. Opiekunowie:  Ewa Kozysa-Pasierbek, Artur Znaj i Konrad Chudzio.

2.    I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Opiekunowie: Angelika Kubańska i Anna Miszczyk.

3.    Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. P. Michałowskiego w Krakowie.Opiekunowie:  Ewa Kmiecik i Karolina Maniak-Górecka.

4.    Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce. Opiekunowie: Monika Wójcik-Pawełczak i Jarosław Pluta.

5.    I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie w Suchej BeskidzkiejOpiekunki: Anna Szczerba i Małgorzata Skawińska

6.    XVI Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie. Opiekunowie: Krystyna Król i Grzegorz Siwor

7.    Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie. Opiekunowie: Agnieszka i Sławomir Skoczeń

8.    Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Opiekunka: Jolanta Bąk

9.    I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Opiekunowie: Tomasz Cupak i Paweł Potoczny

10. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego J. Paderewskiego w Ciężkowicach. Opiekunki: Maria Dziuban i Edyta Szwalec

11. Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie. Opiekunowie: Marzena Gawron i Sławomir Skowron.

Projekt finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

 

 

Galeria...

 

 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Rotary Klub Oswiecim