FACEBOOK...
MENU...
Zaproszenie

Prof. Anna Wolff-Powęska, prof. Tadeusz Sławek, prof. Artur Wołek, prof. Tadeusz Gadacz, prof. Grzegorz Gorzelak  to tylko część ze znakomitych prelegentów VI Oświęcimskiego Forum, nad którym patronat honorowy objął Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. 

Zapraszamy do udziału w dwudniowej debacie naukowców, nauczycieli, edukatorów, dziennikarzy oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Konferencja ma służyć twórczej dyskusji, poszukiwaniu odpowiedzi i argumentów oraz upowszechnianiu rzetelnej wiedzy o Polsce, Europie i świecie – w nadziei, że ma ona moc ujarzmiania egoizmów i destrukcyjnych emocji.

Dr Alicja Bartuś:  Po 15 latach w Unii Polacy powinni wiedzieć, czego właściwie są częścią – i dlaczego. Powinni znać mechanizmy podejmowania decyzji we wspólnocie, tworzenia unijnego prawa. Powinni się nauczyć mówić o Unii: „My”, a nie „Oni” (lub „Ona”). A wszystko po to, by umieć ocenić, co gwarantuje większą kontrolę, większy wpływ na losy Polski, Europy i świata: bycie we wspólnocie (razem) czy poza nią (osobno).

Konferencja ma charakter otwarty, ale warunkiem uczestnictwa jest rejestracja elektroniczna. Termin nadsyłania e-mailem zgłoszeń mija 25 kwietnia (formularz poniżej).

 

Organizatorzy konferencji: Oświęcimski Instytut Praw Człowieka, Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu, Miasto Oświęcim

Partnerzy konferencji: Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, Dom Spotkań z Historią w Warszawie, Fundacja na rzecz MDSM w Oświęcimiu, Instytut Historii i Archiwistyki UP im. KEN w Krakowie, Instytut Naukowy Bezpieczeństwa WSB w Chorzowie, Klub Rotary Oświęcim, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Stowarzyszeniem Romów w Polsce.

MIEJSCE KONFERENCJI:
Biblioteka Galeria Książki, ul. Nojego 2b, 32-600 Oświęcim

Osoby, które potrzebują noclegów mogą liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty we współpracujących z nami lokalnych pensjonatów i hotelach. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z sekretariatem OIPC tel. (033) 847-98-04 Najnowsze w galerii...

 Maja Ostaszewska

Kategoria: POSTAĆ

Marzena Maj

Kategoria: INSPIRACJA 

Joanna Talewicz

NAGRODA SPECJALNA OIPC 

Partnerzy OIPC...
  • Dom Spotkań z Historią w Warszawie