FACEBOOK...
MENU...
plakat

Zapraszamy klasy VII i VIII do udziału w konferencji

HATE OFF! SERFUJ BEZ NIENAWIŚCI! (20 listopada 2019 r.)

 

Hejt jest zjawiskiem wszechobecnym w Internecie. Dzieci i młodzież spotykają się z nim niemal codziennie. Nie tylko czytają nienawistne komentarze, ale często sami je tworzą. Ranią obraźliwym słowem lub obrazkiem innych, nie myśląc o konsekwencjach. Wierzymy, że warto rozmawiać z młodymi ludźmi na ten temat, dlatego zapraszamy na konferencję: HATE OFF! SERFUJ BEZ NIENAWIŚCI! Chcemy, aby uczniowie sami zastanowili się nad tym, jakie szkody może wyrządzić hejt oraz jak można mu przeciwdziałać.

Podczas konferencji klasy będą miały możliwość zaprezentowania swoich pomysłów na temat: „Bez nienawiści w Internecie” , poprzez stworzenie plakatu i zaprezentowanie go w Oświęcimiu. Twórcy najlepszego plakatu zostaną nagrodzeni upominkami.

Gościem specjalnym konferencji będzie znany youtuber - Krzysztof Piersa, który w sposób „docierający” do serc i umysłów młodych opowie o plusach i minusach „życia” w przestrzeni internetowej.

Nauczycieli zainteresowanych udziałem ich klas w konferencji prosimy o kontakt: oipc@oipc.pl lub (33) 847 98 04 do 15 października. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu klasy do projektu – decyduje kolejność zgłoszeń.

Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Otwarta Rzeczpospolita