FACEBOOK...
MENU...
plakat

HATE OFF! SERFUJ BEZ NIENAWIŚCI! (20 listopada 2019 r.)

 

Hejt jest zjawiskiem wszechobecnym w Internecie. Dzieci i młodzież spotykają się z nim niemal codziennie. Nie tylko czytają nienawistne komentarze, ale często sami je tworzą. Ranią obraźliwym słowem lub obrazkiem innych, nie myśląc o konsekwencjach. 20 listopada w Bibliotece Galeria Książki w Oświęcimiu młodzież z klas 7 i 8 szkół podstawowych wzięła udział w konferencji: HATE OFF! SERFUJ BEZ NIENAWIŚCI! 

Gościem specjalnym konferencji był znany youtuber - Krzysztof Piersa, który w sposób „docierający” do serc i umysłów młodych opowiedział o plusach i minusach „życia” w przestrzeni internetowej oraz o tym, jak sobie radzić z nienawistnymi komentarzami. Natomiast Aleksandra Bielska z OIPC opowiedziała uczniom o konsekwencjach mowy nienawiści.

Konferencji „Serfuj bez nienawiści!” towarzyszył konkurs na najlepszy plakat. Uczniowie za najlepsze uznali dwie prace przygotowane przez: Sandrę Garstkę i Igę Bogacz z SP nr 2 w Oświęcimia oraz Aleksandrę Kajfasz, Oliwię Kajfasz, Kingę Czarnik z SP nr 7 w Oświęcimiu. Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu